שמורת ילוסטון
פארק ילוסטון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פארק ילוסטון

בהמשך אותו יום, אחרי גרנד טיטון, המשכתי ונכנסתי לשמורת ילוסטון. אני מניח שיש ביניהם איזה שעה וחצי נסיעה, אבל הכי לא מרגישים את זה. הכל כל כך יפה בחוץ שלא מרגישים את הזמן… בגלל שהייתי ממש אחרי החורף (סוף מאי), היה עוד די הרבה שלג בצדי הכבישים. עצרתי באיזה תצפית וראיתי את נהר הילוסטון, קפוא בחלקו.

פארק ילוסטון
פארק ילוסטון

אז נסעתי לי ככה בשמורה, והמשכתי לכיוון West Thumb Geyser Basin. זה מן מתחם גיאותרמי שיש שם כל מיני מעיינות בוץ, גייזרים קטנים וכד'. שתבינו, לכל כזה "גייזרון" או בריכונת יש שם…

טיול ילוסטון פארק
פארק ילוסטון

הדרכה של ריינג'ר

 משם המשכתי למלון Grant Village (אפשר למצוא אותו ב"מיטה" הדרומית על האגם במפה). התמקמתי וראיתי בלוח מודעות שיש מדי פעם פעילויות לקהל הרחב שמונחות ע"י ריינג'רים. הסתכלתי מה יש בזמן הקרוב וגם קרוב לאיפה שאני נמצא וראיתי שיש משהו ב-5, לא רחוק מהמלון אז נסעתי לשם. 

ההדרכה הייתה ב-Fishing bridge. הריינג'ר סיפר שם קצת על דגים שלפני הרבה שנים נעלמו מהנהר, והפארק החליט לעשות מעשה, ידה ידה ידה, האוכלוסייה חזרה ועכשיו הסביבה ושרשרת המזון הרבה יותר מאוזנים. לא ממש זוכר יותר מדי. זה היה קצר, ופתאום גם שמתי לב שכבר כמעט 6 אבל יש עוד מלא אור! החלטתי להמשיך ולראות כמה שיותר כי לא ידעתי כמה זמן יהיה לי בימים הבאים, איך יהיה מזג האויר וכו'. נסעתי דרך Hayden Valley (עמק יפהפה!) למפלי ילוסטון ול-Grand Canyon of Yellowstone.

פארק ילוסטון
טיול ילוסטון פארק

הגרנד קניון של ילוסטון

עצרתי שם בחניה וירדתי לתצפית. נוף מטורף! יש כלל כזה, שאם רוצים להיות קצת בלי אנשים (לא שהיו שם יותר מדי) צריך להתרחק טיפה מהתצפית ה"בסיסית", כי הרי רב האנשים הולכים לתצפית וחוזרים לאוטו. אבל אם מתחילים איזה שביל קצר, כנראה שלא תפגוש עוד הרבה אנשים בדרך. 

אתם יכולים לנחש שזה מה שעשיתי.מגיעים לכל מיני נקודות קצת יותר מבודדות שנותנות זוויות  ונקודות מבט אחרות על המפל והקניון. תראו כמה צבעים יש פה… ממש פלטה (מלשון palette) כזאת: לבן, צהוב, כתום, אדום וחום.

התחלתי לחזור הביתה, שוב דרך "עמק היידן", שוב עוצר במפרצים בצדי הדרך לראות עוד דברים, למשל נהר שעושה סיבוב פרסה ועוד. הגעתי לחדר הצהוב שלי והתכוננתי ליום הבא

ילוסטון למטייל
אטרקציות ילוסטון
פארק ילוסטון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ערן ברימן - מטייל עם חיוך

נעים מאוד, אני ערן. נולדתי וגדלתי בת"א ואולי בגלל זה אני כל כך צמא לטבע ירוק וקריר. יצר ההרפתקנות שלי והמשיכה לבעלי חיים גדולים ו"חמודים" גורמים לי למתוח את הגבולות ולטייל למקומות קרים ורחוקים.

עוד עליי

פוסטים נוספים בנושא

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזמינו את אחת ההרצאות שלי

המסע בעקבות כלבי הים הלבנים

 המסע הארוך אל עבר אחת התינוקיות הקרות בעולם, שם פגשתי בכלבי ים שרק נולדו

רוצה לשמוע עוד?

בהרצאות שלי אפגיש אותך עם לוויתנים, דובי קוטב, אריות ים וציפורים נדירות

אשמח לחזור אליך עם פרטים לגבי הזמנת אחת מההרצאות שלי

מקווה שנהנית מהכתבה!

לשלוח לך מייל כשעולה תוכן חדש לאתר?

יעדים מרתקים, טבע ובעלי חיים אצלך באינבוקס ולא יותר מפעם בשבועיים למצטרפים לרשימת התפוצה
דילוג לתוכן